Voskovky voní, kreslí, mluví.

My belowed Crayola crayons…

Řekly mi to, voskovky. Řekly mi to. Dneska mi to tu řekly.

Toto jsou ony. Toto jsou ty moje voskovky, které vlastně nejsou moje. Tedy, jsou v mém srdci, a vždycky zůstanou. Mám vás ráda. Mám ráda vaše barvy, vaši vůni… děkuji, že jste tu se mnou, však jinak nejde, brzičko půjdete do světa.

Na svém blogu jsem už nechtěla od té Crayola vůbec psát, protože je to moje minulost. Koho by přece zajímala minulost, ne? Ale ony ty voskovky byly skutečně dost otravné. Prý, že když to lidem neřeknu, nikam nepůjdou. Trucují tu.

Teď úplně nevím, kdo to tu brzdí. Jestli jsem to já, žena, holka, která se nehodlá loučit, nebo ty trucovité voskovky dneska…

Crayola, brand, značka… prémiová z Ameriky. Jo, USA. Americké voskovky, americké pastelky => můj splněný americký sen. Stala jsem se distributorkou těchto krásných a voňavých pokladů. Dohromady čtyři roky mého života, kdy jsem ve skladu i v kanceláři pořád se rozjímala nad tou krásou.

Mám velkou spotřebu pastelek. Potřebuji barvy ke svému životu, potřeji kreslit… potřebuji mít obrázky. Chci, moc chci kreslit obrázky. A když pastelky, voskovky… tak jedině Crayola. To je přeci jasný.. 😉

Ono totiž ta Crayola, jako by byla součástí mé Duše. A i když už je konec, zvonec, a distribuci Crayola má velká a silná firma, úpně jiná, než je ta moje. Pochopila jsem, že se vše děje jak má. Ono totiž Crayola je báječná, protože mě popostrčila k tomu, abych si založila eshop, a následně i firmu. Dovolte mi maličkou rekapitulaci:

  • 2014 eshop www.famtoys.cz … na mateřské dovolené jsem spustila eshop pro maminky, hlavně pro ty, které bydlí na „konci světa“, aby si mohly Crayola koupit a nechat poslat domů
  • 2015 firma Famtoys s.r.o. … založila jsem firmu Famtoys s.r.o. se vším všudy, našla kancelář, sklad, a odvážně skočila, a stala se podnikatelkou na plný plyn…
  • 2016 distributor Crayola pro Českou a Slovenskou republiku … můj americký sen se stal skutečností, po velkém, převelikém vyjednávaní, a poctivé práci se povedlo převzít po svém maďarském kolegovi distribuci.
  • 2017 rok Crayola … spolupráce s Hamleys, a další B2B projekty. Statečně jsem zajišťovala logistiku. Věděli jste, že do Škoda Fabia Combi se vejde paleta zboží..?
  • 2018 Crayola … má nového distributora … nějak se „to“ stalo, že se jednoho letního dne ráno probudíte a zjistíte, že je všecko jinak 😉 … no, tedy. Já už se na tu firmu, která mi to „vyfoukla“ (doslova), nezlobím… kdepak. Vlastně jí děkuji za to, že mě na mé ceště posunula zas jinam, dál.

Thank you, CRAYOLA

„My dear Crayola, my dear crayons, pencils… colors… I love you nevertheless I need to move on. I keep you in my heart. You see, I am big girl. Grateful you pushed me further on my way. Thank you. Without you I would never be brave enough to enter my own company. I follow my way. Step by step, day by day. I promise, I never give up. I love you. Yours, Jana

Je na čase, abych už skutečně ty poklady poslala do světa, a neschovávala se za světový brand. Veřejně přiznat, že chci jen kreslit, moc moc moc chci kreslit obrázky sobě, pro radost, které, zdá se, dělají radost lidem… a k tomu si přeci nepotřebuji hrát na distributora. Potřebuji pořádné pastelky. Mám totiž velkou spotřebu pastelek. Inu, a situaci jsem báječně vyřešila, ale o tom zase příště.

Jsem šťastná a vděčná, že mám sílu jít dál, dál za svým snem. Že mohu otevírat srdce lidem, kteří o to stojí, kteří umí snít, kteří věří, nebo se snaží uvěřit tomu, že svůj život, svůj sen, své štěstí si můžeme nakreslit.

Když si to tak po sobě čtu, usmívám se, protože to je jasný, že stejně nakonec:

Všechno dobře dopadne.

Jana (Pastelková)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *