Příběh o partnerství

Podnikám čtyři roky, a zažila jsem za tu dobu mnoho situací, kdy se ke mně velká firma se chovala s despektem a arogancí. Nerozumím tomu. Myslím si totiž, že na trhu je dost místa pro poctivé firmy bez ohledu na jejich velikost. Spolupráce a respekt.

Pamatuji se, jak jsem bez ohlášení, jako divoká voda, přijela do kanceláře ředitele třetího největšího hračkářského on-line obchodu. Tehdy jsem věděla přesně, kde je zboží, a chtěla jsem si ho odvést. Pochopili, že to myslím vážně, a oněch 17tis Kč za fakturu poslali. Tedy, povedlo se. Ano. A mám poutavou historku. Nicméně tehdy jsem si slíbila, že budu takovým situacím předcházet.

DOBRÁ ZPRÁVA pro malé a střední podnikatele. EXISTUJÍ firmy,  které vymýšlejí a realizují projekty, které podporují a povzbuzují v podnikání právě firmy malé.

Jako meteorit z čistého nebe spadl mi do cesty projekt PojištěnáFaktura.cz Nechápala, jsem, že se mnou někdo jedná (konečně) někdo jako s rovným partnerem. 

Minimální částka pro pojištění faktury je 10.000 Kč (s DPH) Upozornila jsem na tuto skutečnost všechny své odběratele. Výše zmiňovaný eshop u mě přesto objednal zboží v hodnotě 3590 Kč… do dneška si říkám, jak se asi tvářil obchodní ředitel oné firmy, kdy mu přišel balík od Famtoys na dobírku :)))… a za PLNOU cenu.

Zkouší to, zkouší, ano zkouší, a zkoušet budou. Já jsem však po čtyřech letech podnikání už mnohem, mnohem dál… Dělám SPOUSTU odvážných a rychlých rozhodnutí. Ano, myslela jsem si, že jsou to chyby, omyly. NIKOLIV! Jsou to drahé (doslova) zkušenosti, které mě vedou dál. A některé ty zkušenosti jsou nepřenositelné. Jde „jen“ o to, poučit se a zase jít dál. Jinudy.

Ještě jeden případ. Předevčírem, ozvala se firma, se kterou jsem pradávno spolupracovala. Platili takřka obratem. Nicméně, když jsem zkusila zadat do systému PojištěnáFaktura… NEPROŠLO TO. První myšlenka byla: Ach jo..

Druhá myšlenka: OBJEVILA jsem „Ameriku“!!! Takhle si rychle a jednoduše prověřit zákazníka? Fantastické. Zalil mě pocit sebevědomí a jistoty. Pevnost, že zboží => jedině platba předem nebo při předání (QR kód na faktuře, nemám EET).

Tato informace mi vykouzlila na tváři šibalský úsměv 😉

Drsné a divoké zkušenosti mě učí, jak je důležité dát SEBE na první místo. Spolupracovat JEN s opravdovými partnery. Pro které moje práce, služby, zboží… není samozřejmost. Naopak, pěkně poděkují a ZAPLATÍ!

Děkuji. Z celého svého pastelkového srdce děkuji PojištěnáFaktura.cz

Díky vám, když získám svou poctivou prací větší zakázku od větší firmy, vím, že mohu klidně spát, a nebát se o své peníze. Když by náhodou někdo nezaplatil, dostanu 85% fakturované částky „anyway“

A ještě to důležité, si dovolím zopakovat: NEMUSÍM už jako DIVOKÁ VODA jezdit za obchodními partnery a poníženě žádat od peníze. Svou energii mohu investovat k rozvíjení svých talentů. A tuto špinavou práci vám ráda deleguji :)) Dobře investované peníze!!! (1-2% z fakturované částky). Paní z call-centra už si poradí…

Srdečně vás zdravím. Posílám šťastnou myšlenku, a také autentickou autorskou DOMALOVÁNKU, kterou pro vás včera/dnes, na důkaz vděčnosti, nakreslila a vymalovala.

Přeji si, aby spoustu dalších pracovitých lidí, firem a firmiček využilo jedinečných, revolučních služeb.

Vaše vděčná klientka,

Jana Adolfová – Pastelková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *