Back to school

Rozhovor s paní učitelkou dneska: „Dobrý den, paní Adolfová. Jsem Vás neviděla na on-line hodinách tento týden.“

Špagety stydnou… co bylo dál, už se nedozvíte. Edit… Delete atp. Jsem SMAZALA ten text… už to NENÍ aktuální…. 19. srpen jest dnes…. 2020. A nový text je ZDE:

Ona diplomacie s paní učitelkou mi vzala cca 80% z mého denního přídělu. A výsledek? Změnili jsme školu :))))

NEJSEM multitask woman, a když jím špagety… jím špagety… když telefonuji, telefonuji.. když jsem doma, jsem doma… když pracuji tak pracuji…

Když jsem MÁMA, jsem máma…. Syna učím vařit, prát, uklízet, milovat, blbnout… jasně. Čteme, hovoříme o světě. Zajímá mě, co se děje ve škole, co se učí. A miluji, když on sám sdílí své zážitky a prožitky.

Okolo „staré“ školy však.. ono delegování na rodiče. Zastrašování, zmatené zadávání úkolů, vytržené z kontextu, nedůvěra, kontroly…. brr…. rozumím, že cca 70% populace to vyhovuje, já však patřím mezi oněch cca 30%, kterým to dělá zle, doopravdy ZLE.

Vskutku jsem cítila takřka diktaturu ze strany školy, zastrašování..  Katastrofa…. jsem šťastná, že jsem elegantně a diplomaticky situaci DOŘEŠILA. za 900 Kč jsme se synem nakoupili kytičky pro pana ředitele, školníka, první paní učitelku a druhou a třetí… všem jsme PODĚKOVALI… a zmizely PRYČ. Dali jsme to dva týdny před koncem školního roku. No, inu, normální rodič by třeba počkal do konce školního roku, já jsem ale paní Pastelková, a jak se pro něco rozhodnu, konám HNED :)))

Domov je DOMOV. Office je OFFICE a děti, patří DO ŠKOLY! Do školy, kam se těší, kde je přátelské prostředí, přijetí jinakostí, respekt a úcta k dětem.

Tak ahoj…. a držte se lidi. Nedejte se… a učte se, říkat co ano a co ne. Hlídejte si hranice. Nesvoboda je plíživá a strašidelná….

S úctou,

Janička Pastelková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *