Kvalifikace: Maminka

Se zvířátky…

Píšu, píšu vám, maminky, fanynky… píšu. protože už skutečně musím sdílet něco, co mi už ROKY leží na srdci. Jak říkala Shila. „Jana, whatever you have in your mind, speak it off!“ Ne, že mi to leží na srdci, ono mi to lítá i v hlavě, v myšlenkách a mám velikou potřebu napsat vám, že ANO, býti maminkou JE kvalifikace, kterou prosím, prosím, uveďte do svého Curriculum vitae, životopisu. Prosím, udělejte to, pro sebe. Svou Duši!

Stalo se tak opět včera. Jedna krásná žena z Brna, nakoupila si u mě na eshopu, a telefonovaly jsme si dlouho. Tyto rozhovory jsou vlastně jeden z důvodů, proč miluji svou práci. (a pak že telefonování je zastaralá metoda.. 😉 Už se těším, až toto povím panu Miroslavu Princovi, ten mě také hodně naučil o telefonování…)

Ta paní, zákaznice, žena, maminka s velkým srdcem, přiznala se mi, že touží celému světu říci, jak moc jí mateřství změnilo život. Například ve svém profilu na LinkedIn že by napsala, že:

„Mateřství je moje nejkrásnější a nejsmysluplnější zkušenost.“

Ale neudělá to, tak jako spoustu jiných žen, které cítí to samé. Proč? Protože by to vypadalo „blbě“. Měla jsem úplně ty samé pocity! Pořád se mi ten rozhovor vrací. a proto píšu. a proto to HNED dám veřejně… pro vás. Protože vás mám ráda, a ráda bych podpořila tuto krásnou myšlenku, na LinkedIn a v našich CV… dát minimálně STEJNÝ prostor pro prezentaci sebe jako maminky, partnerky, manželky… dcery… atp. sousedky. Mám spoustu krásných rolí, které přispívají ke krásnému společnému životu v našem okolí.

Standardně podstatnou část slov v našem životopisu je o práci, která ano, která nás naučilo mnoho. Jsou to cenné a důležité informace. Tedy určitě buďte velmi konkrétní, a „vytáhněte“ vaše báječné úspěchy, když jste byla „jen“ ženou… bez těch dětí v patách… Profesně se samozřejmě dá na tom báječně stavět. Nechte si také poradit od žen, jiných, abyste se šikovně prodaly, sebe a své profesní dovednosti.

Však právě my ženy, jsme leccos pochopily právě díky dětem! Není to právě ona kvalifikace, která může být velikým přínosem pro firmu? ANO! A tím, ušetříte mnoho času sobě i potencionálním zaměstnavatelům. Protože, když budete hrát, jakože to mateřství je taková chvilková záležitost, break… from office, pak se stane, že budete v práci nešťastné.

Garantuji Vám, že NAJDETE HR/personalistku, kterou rozpláčete, a dá Vám tu práci právě proto, že si na nic nehrajete. Okolo mateřství, se rozepište. Aktivity, jak sdílíte s jinými maminkami různé starosti a radosti, kterak si pomáháte. Například barterování dětí, to mi přijde fantastické. Když nemáte v blízkosti babičku, pak je to výborný způsob, jak si odpočinout a soustředit se na sebe. Také uveďte, společné vaření, a pečení… stanování. To je umění! Vymyslet společný program. To jsou talenty, schopnosti, které se dají velmi dobře uplatnit v následném zaměstnání.

Doporučuji uvést VŠECKO, co jste se při mateřské naučily. A co jste dělaly navíc… například MLM – Multi Lever Marketing. Network marketing, chcete-li. Řekněte to té paní HR! Znám spoustu krásných a talentovaných žen, které prodávají o sto šest kosmetiku. Mary Kay, Avon, TianDe…. a kupuji si u nich. Protože vím, že jim ty korunky úžasně pomáhají, a KAŽDÁ stokoruna vydělaná na mateřské dovolené, když máte v patách ty mrňata, má nevyčíslitelnou hodnotu.

Sama jsem skoro dva roky prodávala anglické knížky Usborne, formou MLM. O tom ale jindy… úžasný trénink do podnikání a do života! Doporučuji.

Fandím každé mamince, která dokáže si ukrást čas pro sebe, a svůj osobní rozvoj. Zkuste delegovat péči o dítě… vím, že někdy je to těžké. Ale hledejte způsoby, lidi, rodinu, kamarádky… Každá, která „něco“ dělá navíc, je velká hrdinka.

Na LinkedIn například. Doporučuji. Založte si profil. Když tam budete vkládat ty zkušenosti a pozice a firmy, uvědomíte si, co jste před mateřskou všecko dokázaly. A pomáhá to sebevědomí. Navíc se můžete zkontaktovat s kolegy a obchodními partnery. Najděte si tam i mě 😉

Může se stát, že „to“ někoho naštve, toto téma. Nicméně, spolehněte se, že osvícených personálních žen a mužů přibývá. A když skutečně poctivě studujete své talenty a současně to šikovně skloubíte s mateřstvím, jste ideální kandidátkou do firmy, která má velké srdce. A hledá statečné ženy, které se nebojí ukázat své emoce a talenty.

Cílem toho článku, je probudit v ženách ODVAHU a VÍRU, že není se čeho bát. Ano, nebojte se být sami sebou. Odradíte lidi (to někdy bolí), ale jen ty, kteří nejsou hodni vaší pozornosti. Přitáhnete naopak lidi, kteří vás budou milovat, takové jaké jste. A to platí v soukromém i pracovním životě.

KONEC časům, když se chováme jinak v práci a jinak doma…. najděte si práci, kde můžete býti sami sebou…  Neb by mimina… naše… děti… babies… mění naše životy, a to přece je něco krásného, co naše společnost potřebuje.

Lásku, radost, spolupráci… vzájemnost…

Tedy, pro jistotu sobě i vám, připomínám… že stejně:

Všechno dobře dopadne.

Vaše…

Janička Pastelková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *